8 października 2023 r.
14:46

Motor nadal w dołku. Miedź Legnica wygrała na Arenie Lublin [zdjęcia]

0 7 A A

W meczu drużyn, które wpadły w dołek górą Miedź Legnica. Motor przegrał czwarte, ligowe spotkanie z rzędu, a w sumie piąte, licząc także rozgrywki Pucharu Polski. Tym razem 1:3.

Goncalo Feio miał sporo czasu, żeby coś pozmieniać w składzie swojej drużyny. I na pewno zaskoczył. Motor wyszedł ustawieniem 3-5-2, z Jakubem Staszakiem w defensywie oraz Kacprami: Wełniakiem i Śpiewakiem z przodu. Niestety, mecz na dobre się jeszcze nie zaczął, a już gospodarze przegrywali 0:1.

Kamil Drygas zagrał na lewe skrzydło do Juricha Caroliny, a ten posłał piłkę w pole karne, gdzie bardzo dobrze wbiegał… Drygas. Złe ustawienie defensywy Motoru spowodowało, że były pomocnik Lecha Poznań przedarł się pod bramkę i w sytuacji jeden na jeden z Łukaszem Budziłkiem otworzył wynik meczu. A na zegarze była dopiero 25 sekunda!

Miejscowi długimi fragmentami byli bezsilni, a gra w ataku zupełnie im się nie kleiła. Po kwadransie nie zrobili użytku ze straty rywali. Tak samo było kilkadziesiąt sekund później, kiedy można było wycisnąć z akcji zdecydowanie więcej, ale lublinianie albo źle wrzucali w pole karne, albo psuli wszystko niecelnym podaniem.

Wystarczyło kilka akcji, a już można było zobaczyć u gości sporo jakości indywidualnej. Przez 25 minut meczu gracze Miedzi aż cztery razy zakładali „Motorowcom” efektowne „siatki”. W 34 minucie drużyna z Legnicy wychodziła z akcją trzech na trzech. Mehdi Lehaire najpierw zwolnił atak, a za chwilę miał okazję na poprawkę jednak źle trafił w piłkę i tylko podał ją Budziłkowi. W końcówce gospodarze mieli mnóstwo szczęścia. Carolina wrzucił z rzutu wolnego, Budziłek nie trafił w futbolówkę, ale żółto-biało-niebieskich uratował słupek. O tym, jak słaba to była połowa w wykonaniu drużyny trenera Feio najlepiej świadczy fakt, że przez 45 minut nie było żadnego strzału na bramkę Jakuba Mądrzyka.

Na szczęście to zmieniło się po przerwie. Lublinianie na chwilę zepchnęli przeciwnika do obrony. Było kilka stałych fragmentów gry, ale zabrakło konkretów. W 50 minucie znowu Motor wrócił z dalekiej podróży. Antonik wyskoczył zza pleców obrońców, którzy chyba spodziewali się, że Budziłek wyjdzie do długiej piłki. Pierwszy do futbolówki dopadł jednak gracz przyjezdnych, ale golkiper uratował sytuację.

Później żółto-biało-niebiescy znowu postraszyli rywali. Najpierw była dobra akcja Damiana Sędzikowskiego, ale nie zakończyła się strzałem. Po chwili zablokowane uderzenie Kacpra Wełniaka. A w 59 minucie Miedź prowadziła 2:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, błąd Budziłka, który znowu nie trafił w piłkę i Drygas głową zdobył drugą bramkę.

W 71 minucie goście mieli już w zapasie trzy gole. Powinni wcześniej podwyższyć rezultat, ale psuli dobre sytuacje. Na koniec sam na sam z Budziłkiem był Dariusz Drzazga. Jego strzał bramkarz odbił. Problem w tym, że prosto pod nogi Marcela Mansfelda, który dopełnił jedynie formalności.

Wydawało się, że jest po zawodach, ale Motor jeszcze powalczył. Ostrą centrę w pole karne Piotra Ceglarza do swojej bramki pechowo wbił Ruben Hoogenhout. I gospodarze jeszcze ruszyli. Szkoda akcji Ceglarza, który za mocno podawał do Sędzikowskiego czy „główki” Michała Żebrakowskieo z pięciu metrów. W końcówce Miedź odzyskała kontrolę nad meczem i dowiozła wynik 3:1 do końcowego gwizdka.

Teraz trener Feio będzie miał jeszcze więcej czasu, żeby popracować z drużyną, bo przed nami kolejna przerwa na mecze reprezentacji. Żółto-biało-niebiescy do walki o punkty wrócą dopiero 20 października, kiedy w Głogowie zagrają z Chrobrym.

Motor Lublin – Miedź Legnica 1:3 (0:1)

Bramki: Hoogenhout (74) – Drygas (1, 59), Mansfeld (71).

Motor: Budziłek – M. Król (62 Wójcik), Szarek (46 Rudol), Najemski, Staszak, Luberecki (46 Palacz), Gąsior (75 R. Król), Sędzikowski, Ceglarz, Wełniak, Śpiewak (62 Żebrakowski).

Miedź: Mądrzyk – Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina, Michalik (68 Agbor), Lehaire (82 Pierzak), Tront, Antonik (87 Niewulis), Drygas (68 Drzazga), Mansfeld (82 Stanclik).

Żółte kartki: Szarek, Najemski – Drygas, Kostka.

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 5116.

Jak ocenić potencjał inwestycji?

Inwestycja w nieruchomości, zwłaszcza w lokale usługowe, może być wyjątkowo opłacalna, jednakże wymaga dokładnej analizy i oceny ryzyka. Jak zatem ocenić potencjał inwestycji w takie nieruchomości? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych wynosi w naszym regionie 85 proc. wg danych IMGW

Po godz. 13 nawałnice. Zbliża się potężny front. Ostrzeżenie dla 18 powiatów

Dziś, 16 czerwca o 5.20 mieszkańcy 18 powiatów z woj. lubelskiego otrzymali esemesy z ostrzeżeniami o nadciągającym nad region froncie burzowym

Jak zaszczepić w dziecku entuzjazm do nauki angielskiego (i innych języków)?

Zapewnienie dziecku możliwości nauki i obcowania z językiem obcym od najmłodszych lat to najlepsza inwestycja w jego rozwój i edukację. Znajomość języków obcych, nie tylko angielskiego, otwiera wiele możliwości i stanowi doskonałą podstawę do dalszego zdobywania wiedzy na późniejszych etapach edukacji i w dorosłym życiu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dziecko niechętnie chodzi na zajęcia?

Zwrot podatku z Belgii – kiedy mija termin?

Nie tylko Niemcy czy Holandia cieszą się popularnością wśród osób, które wyjeżdżają do pracy za granicę – popularnym kierunkiem jest dla nich również Belgia. Czy wiesz, że pracując na terenie Belgii, możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku? Poznaj zasady.

Lider w branży instalacyjnej z nowym centrum logistycznym. Z okazji otwarcia firma zorganizowała targi
Zdjęcia

HAP Armatura Grupa SBS, rodzinna firma z Lublina, prężnie działająca na terenie całej Polski i specjalizująca się w sprzedaży produktów z techniki grzewczej, sanitarnej, sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz wentylacji i rekuperacji uruchomia w podlubelskich Trojaczkowicach, tuż przy ekspresówce S9 Via Carpatia, nowe centrum logistyczne. Z okazji jego otwarcia w sobotę zaprosiła partnerów i przyjaciół na branżowe targi.

Sherp – strażak do zadań specjalnych. Tylko 9 takich pojazdów w kraju
WIDEO

Jest tylko dziewięć takich pojazdów w Polsce, a dwa w regionie. Dysponują nimi strażacy z Lubartowa i Chełma. Mowa o ukraińskim wszędołazie o nazwie Sherp. Ten unikalny pojazd prezentujemy w naszym premierowym programie motoryzacyjnym moto.dw. Trzeci odcinek będzie do obejrzenia już dziś, w piątek 14 bm., na stronie www.dziennikwschdni.pl oraz na naszym kanale You Tube. Start o godzinie 18.

Natychmiastowe wezwanie terytorialsów. Nocny alarm

W nocy z piątku na sobotę żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w całym kraju otrzymali sygnał alarmowy, który zobligował ich do natychmiastowego stawienia się w swoich jednostkach.

Weronika Zielińska-Stubińska najlepsza podczas Pucharu AZS. "To był taki bardziej start treningowy"

Weronika Zielińska-Stubińska bezkonkurencyjna w sobotnim Pucharze AZS w Białej Podlaskiej. Sztangistka startowała w kategorii do 87 kg i w dwuboju uzyskała 220 kg.

Reprezentacja Polski przed rozpoczęciem ostatniego sparingu przed Euro, w którym pokonała Turcję 2:1

Polska zaczyna dzisiaj Euro 2024 od meczu z Holandią. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Zaczynamy Euro 2024! Polscy kibice niecierpliwe czekali na niedzielę. O godz. 15 nasza reprezentacja, w swoim pierwszym spotkaniu na mistrzostwach Europy zmierzy się w Hamburgu z Holandią. Czy podopieczni Michała Probierza będą w stanie sprawić niespodziankę bez Roberta Lewandowskiego w składzie?

Sukces Bartosza Zmarzlika podczas Grand Prix w Mallili. Rekord Jasona Crumpa pobity!

Wydawało się, że zaplanowane na sobotę Grand Prix Szwecji nie zostanie rozegrane. Jednak dzięki ogromnej determinacji organizatorów ze sporym opóźnieniem zawody się odbyły. I trzeba przyznać, że warto było czekać, bo emocji było sporo, a z triumfu cieszył się zawodnik Orlen Oil Motoru – Bartosz Zmarzlik.

Gianluigi Donnarumma skapitulował już w pierwszej minucie, ale Włosi szybko odpowiedzieli

Najszybszy gol w historii mistrzostw Europy nie pomógł Albanii. Szybka odpowiedź Włochów

Zaczęło się sensacyjnie, ale skończyło zgodnie z planem. Reprezentacja Włoch już od pierwszej minuty przegrywała ze skazywaną na pożarcie Albanią. „Azzuri” szybko odwrócili jednak wynik. Już w 16 minucie było 2:1 i takim wynikiem zakończyło się drugie sobotnie spotkanie w grupie B finałowego turnieju mistrzostw Europy.

Lewart zakończył sezon zwycięstwem w Opolu Lubelskim

Hummel IV liga: Lewart i Janowianka zakończyły sezon zwycięstwami, kolejny trener oficjalnie odchodzi

Ostatnia kolejka Hummel IV ligi była w sezonie 23/24 bardzo nietypowa. Najczęściej na koniec rozgrywek wszyscy grają o jednej porze, a tym razem jeden mecz odbył się w środę, jeden w piątek, sześć w sobotę i jeszcze na koniec Motor II Lublin zmierzy się w niedzielę z Huraganem Międzyrzec Podlaski.